Zazimování bazénu

Když už je léto pryč a víte, že bazén již nebudete pro tuto sezónu využívat, tak je na čase se o něj náležitě postarat a nenechávat nic na poslední chvíli.

Důležité je začít dřív, než teploty klesnou k mrazům a voda má něco kolem 15°C. Voda musí být čistá, pokud není, tak nejdřív ze všeho provést její vyčištění.

Nejlepší je vše provádět při hezkém počasí a dostatku času. A když se k vám přidají i nějací pomocníci, tak budete hotoví velice brzy.

Co z toho vyplývá?

Pro kvalitní zazimování existuje jednoduchý postup, podle kterého vám vše půjde od ruky:

  1. odstranění nečistot
  2. údržba vody
  3. čištění stěn bazénu
  4. odpojení hadic, filtrací a dalšího příslušenství
  5. ošetření s přípravky
  6. zakrytí bazénu plachtou

U prvního kroku je to určitě jasné. V průběhu léta se nanosí do bazénu hromada nečistot, jak od uživatelů, tak díky venkovnímu prostředí, jako je například listí. Díky příslušenství, jakým jsou například síťky a teleskopické tyče, se všeho zbavíte rychleji, než jste čekali.

Po zbavení vody veškeré zátěže je nutné řešit i její složení a nechat v bazénu opravdu čistou a chemicky důkladně upravenou vodu.

Ani stěny bazénu nemůžou zůstat bez povšimnutí. Důležité je jejich důkladné setření, na které se používají vhodné čisticí prostředky.

I co se týká hadic a dalšího příslušenství, tam je důkladné vyčištění rovněž důležité, aby nikde nezůstal ani náznak nečistot, či nějakých překážek.

Nakonec po všech těchto úkonech vezmete nepoškozenou plachtu, která je právě k tomuto účelu určena a na míru bazénům a svoje dílo přikryjete. Tím se bazén ukládá k zimnímu spánku a vy se nebudete muset s údržbou trápit na poslední chvíli před sezonou.

Před ní vás bude čekat již jen předsezónní příprava.

V této oblasti dokonale platí, že co se dá udělat před zimou, neodkládej na jaro.

About the Author

You may also like these