Odzimování bazénu

Začátek sezony rovněž vyžaduje další péči o váš bazén, abyste se mohli koupat v kvalitní vodě a zbavili bazén nečistot, které se mohli nastřádat přes zimu.

Když už zvládnete sami zazimování, tak příprava na letní sezónu už bude pro vás jen rutinní záležitost. Jde o vlastně podobný postup, jako u zazimování, akorát začnete od konce, tedy odkrytím.

Dále pokračujete:

  1. čištění
  2. doplňování vody
  3. kontrola vody
  4. ošetření vody, například chlorem

I při údržbě před hlavní sezónou je potřebné vycházet z teploty, která nesmí být venku pod bodem mrazu.

Také je důležité po odkrytí zkontrolovat, jestli přes zimní spánek nedošlo, k jakémukoliv mechanickému, či jinému poškození. Také příslušenství i veškeré technologie, jako filtrace nebo čerpadlo je potřebné uvést do plynulého provozu a provést pečlivou kontrolu, úpravy, či opravy.

I přes zimu se nastřádá v bazénu i přes to, že je zakrytý, nějaká ta nečistota. Chemické prostředky pomůžou vše uvést do původního stavu a vyčistit zanesené stěny.

Po čištění a úpravách se může dát do pohybu technologie a příslušenství. Důležité je provést kontrolu hlavně hadic, aby nebyly někde děravé, či jinak poškozené.

Následně se dopustí do bazénu voda. I ta musí projít úpravou pH, či dezinfekcí, aby byla vhodná pro denní využívání a neohrožovala zdraví dospělých a dětí.

Možná se vám toho kolem bazénu zdá na první pohled hodně a radovánky v něm si raději odpustíte, ale obavy jsou zbytečné. Veškeré kroky si osvojíte, jak před zazimováním, tak před odzimováním a nakonec se budete z udělané práce kolem jenom těšit.

Když nic z toho nebudete odkládat na poslední chvíli, tak vám to zabere méně času, než když budete dělat všechno najednou a dojde k zanedbání.

A teď už jen skok do vody a užívání si horkého letního počasí se vším, co k němu patří.

About the Author

You may also like these