Bazénová sůl

Nejčastější druh dezinfekce vody, kterou používají majitelé domácích bazénů.

Její použití není omezeno tím, jestli máte bazén nadzemní, či zabudovaný a nesype se do bazénu každý den.

Nejlepší je tento přípravek použít ještě před začátkem sezóny a následně v případě, že došlo k nějakým změnám, které se týkají vody. Například jste museli bazén vypustit nebo dopouštět novou vodu, kterou je nutné vždy ošetřit, aby byla nezávadná a vhodná ke koupání.

U nákupu soli je potřebné dávat si pozor, aby byla opravdu čistá. V opačném případě vám na vodě zůstane povlak, kterého se velice těžce zbavuje a sůl tím nesplní svůj účel.

Aby byla bazénová sůl správně ve vodě zpracována, tak určitě je vhodné si zakoupit tzv. solinátor. Ten sůl správně rozloží, a ta se změní v kvalitní dezinfekci.

Je důležité také vzpomenout, že v každém případě musí jít o nejodizovanou  sůl pro bazény. Rozhodně nesypte do svých bazénů klasickou kuchyňskou sůl.

V jaké podobě se dá sůl pro bazény pořídit?

  • bazénová
  • mořská
  • tabletová
  • vakuová
  • kamenná

Mořská sůl do bazénu se dá srovnat se solí, která se vyskytuje v moři. A jak je dobře známo, taková sůl má i pozitivní účinky na pokožku plavců a hlavně dětí, které nejčastěji trpí různými ekzémy a podobně. A právě z toho důvodu nemůžou navštěvovat koupaliště pro veřejnost, kde jim chemicky upravená voda škodí.

V každém případě je důležité správné dávkování a koncentrace, abyste nezpůsobili víc škody, než užitku, jak na těle, tak na částech technologie, která patří k bazénu.

Stručně se dá sůl pro toto konkrétní využití definovat, jako chlorová dezinfekce, která se dostává do vody jiným způsobem, než je klasické dávkování, které využíváme u chemických přípravků.

Její největší výhodou je, že omezuje různé alergické reakce a mikroorganizmy se vody dlouhodobě ani nedotknou.

About the Author

You may also like these