Údržba vody v bazénu

Pořízení bazénu obnáší mnoho času pro zábavu, ale také nějaký ten čas pro jeho údržbu. A to nejen jeho stěn, ale také vody, které kvalita je důležitá hlavně pro zdraví uživatelů.

Jde o údržbu, jak mechanickou, tak chemickou.

Mechanická údržba

Tento druh údržby spočívá v udržení vody v čistém stavu, tedy v kontrole znečištění, které přichází z běžných venkovních, či jiných faktorů, které jsou viditelné volným okem. Jde o nečistoty, jako listí, písek, či tráva, které se drží na nohou a následně vnášejí do vody.

Tím vzniká nepěkný pohled na vodu, do které by se následně už nikomu nechtělo. Ale žádné obavy z toho, že byste museli celý bazén vypustit, abyste se znečištěné vody zbavili. Od toho jsou prostředky, díky kterým velice rychle zařídíte podmínky ke koupání.

Potřebujete pouze:

  • vysavač
  • filtrace
  • síťky
  • písek

Jestli vás napadlo vytáhnout vysavač, kterým luxujete doma, tak na to hned zapomeňte!

Jde totiž o speciální bazénové vysavače, které jsou určené pouze pro bazény. Můžete si pořídit automatické, ruční nebo poloautomatické.

Automatické vysavače pracují za vás, protože se po hladině vody pohybují zabudovaným motorem.

Poloautomatické vysavače vykonávají svojí práci na základě podtlaku filtrace.

Ruční vysavače se drží na teleskopické tyči a vyžadují vaši asistenci.

Chemická údržba

I když se zdá voda již čistá, neobejdete se ani bez chemického ošetření vody.

Důvodem jsou mikroorganizmy, které volně nejsou vidět, ale přece jen ve vodě jsou a musí se odstranit. Díky kvalitním chemickým přípravkům bude vaše voda zase křišťálově čistá a nezávadná.

Nejčastější kontrola spočívá v hodnotě pH vody. Ta se upravuje pomocí přípravků s obsahem chloru. Ve většině případů se vkládají do vody v podobě tablet. K vyhodnocení pH vody si rovnou pořiďte i testery.

Všechny postupy můžete konzultovat s odborníky.

About the Author

You may also like these