Každodenní péče o bazén

Určitě jste si již osvojili informace, jak připravit bazén před sezónou, jak jej zazimovat po sezóně, co všechno, je k tomu potřeba.

S údržbou se setkáte i přes letní sezónu, kdy chcete bazén, co nejvíce využívat, a z toho důvodu o něj i pečovat, abyste jej nemuseli úplně odstavit a při nejhorším volat někoho na pomoc.

Nejdůležitější ze všeho je kvalita vody, na kterou jste upozorňováni ze všech stran.

Jak jí však udržet v kvalitním a čistém stavu?

  1. Každodenní měření hodnoty pH vody
  2. Po aplikaci chemických, či jiných přípravků, nechte běžet filtraci
  3. Čistěte filtrační zařízení a jeho náplně
  4. Bazén na noc, či ve zlém počasí zakrývejte

A to je pouze pár rad, které vám pomůžou udržet bazén i vodu v naprosto perfektním stavu. Ušetří vám to spoustu času, ale i dalších finančních investicí do nákupu, například poškozeného příslušenství, či chemie.

Když ráno vstanete a vidíte ve vodě plavat různé nečistoty, tak určitě neváhejte a manuálně, pomocí sítek, či vysavačů k tomu určených, vše odstraňte.

Asi největším postrachem všech bazénů je zakalená voda nebo řasy.

V takovém případě nepomůže nic jiného, než chemické přípravky, jako například tablety, či roztoky, které se vkládají přímo do vody. Jsou to aktivátory, přípravky proti řasám, které likvidují všechny mikroorganizmy a okem neviditelné nečistoty, pomáhají ve správné údržbě pH vody, zbavují vodu zakalení a dodávají jí příjemnou barvu a průzračnost.

Co vlastně způsobuje tyto problémy?

  1. Nesprávně fungující filtrace
  2. Nečistoty zachycené ve filtraci
  3. Usazeniny
  4. Nesprávné pH vody
  5. Nezakrývání bazénu

Možná se vám péče zdá příliš přehnaná a složitá, ale jsou to běžné úkony, které si hned osvojíte a bude to pro vás již automatické.

Zůstane vám ke všemu dobrý pocit, že se vaše děti a ostatní koupu v opravdu nezávadné vodě a vašim přičiněním.

About the Author

You may also like these